10. septembar 2008

FINALE KUPA OFS ČOKA - NOVI KNEŽEVAC

FK Jedinstvo - Čoka 2:1

Pobednički pehar posle dve decenije

SRPSKI KRSTUR: Igralište Jedinstva, gledalaca 100. Sudija: Živojin Stojkov (Novi Kneževac). Pomoćnici: I. Maletin (Novi Kneževac) i B. Ranđelović (Sanad). Strelci: Milanov u 48. i Zrim u 72. minutu za Jedinstvo, a Anđelić u 80. minutu za Čoku. Žuti kartoni: Kapitanj i Gojan (Jedinstvo), Ševenjhazi (Čoka). Crveni kartoni: S. Nikolin (Jedinstvo) i Živanov (Čoka).

Jedinstvo: Jovanović, Brzak (Gojan), Stanimirović (Kalmar), S. Nikolin, Tahić, M. Malbaški (Kardoš), G. Malbaški, Milanov, Zrim, Jančić, Kapitanj.

Čoka: Tomašev, Bećović (Subotin), Živanov, Ševenjhazi, Bauk, Terzin, Anđelić, Milović, Đuza (N. Nikolin), Andruško, Cender.

U finalu Kupa OFS Čoka - Novi Kneževac fudbaleri Jedinstva iz Srpskog Krstura trijumfovali su protiv ekipe Čoke i savsim zasluženo osvojili pehar, nadigravši člana Subotičke područne lige. Ekipa koju predvodi trener Andraš Kardoš tako je posle dve decenije izborila ovaj trofej, koji je prethodni put osvajala 1988. godine pobedivši Slogu iz Ostojićeva.

Posle bezuspešnih pokušaja da se dođe do vođstva u prvom poluvremenu, radost domaće ekipa i njenih simpatizera usledila je u 48.minutu kada je Miloš Milanov odlično izveo slobodan udarac sa 25 metara pogodivši desni gornji ugao protivničkog gola. Vođstvo je iz lepo osmišljene akcije po desnoj strani u 72.minutu povećao Laza Zrim. Gosti se nisu predavali pa u 80.minutu preko Bojana Anđelića uspevaju da smanje rezultat. Posle postignutog pogotka, došlo je do međusobnih čarki kraj gola domaćih, koju su zapodenuli gosti, pa je sudija Živojin Stojkov iz Novog Kneževca put u svlačionicu pokazao Svetozaru Nikolinu iz ekipe domaćina i Goranu Živanovi iz redova Čoke. U prilično napetoj atmosferi, u finišu utakmice ekipa Jedinstva grčevito se branila i uspela da sačuva pobedu.

Pobednički pehar kapitenu Jedinstva Draganu Tahiću, koji će ubuduće krasiti klupske prostorije, uručio je sekretar OFS Čoka - Novi Kneževac Živojin Ivošević.

Milorad Mitrović

Septembar 2008 - Čoka i FK Jedinstvo u finalu

U finalu KUP takmičenja Opštinskog fudbalskog saveza Čoka - Novi Kneževac,
10. septembra će se sastati igrači "Čoke" prošlogodišnjeg osvajača ovog trofeja i
FK Jedinstvo iz Srpskog Krstura.

Čokani su do finala stigli bez odigrane utakmice jer njihovi protivnici u prvom i drugom kolu takmičenja, FK Hajduk iz Podlokanja i FK sloga iz Ostojićeva, nisu doputovali na utakmice
pa su one registrovane službenim rezultatima (3:0).

FK Jedinstvo je do finala stiglo pobedama posle boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv FK Graničar iz Đale (8:7)
i FK Slavija iz Banatskog Aranđelova (2:3)