Omladina | Naslovna

FSS - 15.10.2008  Austrija - SRBIJA
Od Austrijanaca ostale samo bečke šnicle

Orlovi” su u prvih 25 minuta u potpunosti nadigrali domaćina i golovima Krasića, Jovanovića i Obradovića rešili pitanje pobednika...
Srpski fudbal je ponovo podigao glavu! Reprezentacija Srbije je na prepunom stadionu Erns Hapel pregazila domaćina Austriju - 3:1 (3:0), u meču kvalifikacija za SP 2010. godine. Golove za Srbiju postigli su Krasić u 15, Jovanović u 18. i Obradović u 24. minutu. Jedini gola za domaću selekciju postigao je Janko u 80. minutu igre.

SRČANO - „Orlovi” su u prvih 25 minuta u potpunosti nadigrali domaćina i golovima Krasića, Jovanovića i Obradovića rešili pitanje pobednika. Pored tri lopte koje su završile u mrežu Maningera, naš tim je dva puta pogađao okvir gola i imao još nekoliko prilika za ubedljivije slavlje. Oko 15.000 naših navijača (među njima i Krsturci), od ukupno 50.000,
naročito u prvom poluvremenu, činilo se kao se da se meč igra u Beogradu. Prvi razlog za slavlje bio je fenomenalan pogodak Miloša Krasića, koji je načeo gol Austrijanaca, udarcem sa preko 20 metara. potrudilo se da se „orlovi” osećaju kao kod kuće, burno proslavljajući postizanje golova srpske reprezentacije.
"Pružili smo fenomenalnu igru. Nikada do sada nisam, kada smo igrali na strani, video toliko naših navijača. Oni su nam bili bukvalno 12. igrač", rekao je Vidić.

U drugom poluvremenu srpski tim je prepustio inicijativu domaćinu, ali bezidejni Austrijanci nisu uspeli da postignu više od počasnog gola kojim su ublažili poraz.
I pored uspeha selektor Radinir Antić spustio je „loptu na zemlju”.
- Ovo je samo jedna od pobeda koja nam je potrebna i važno je da stvorimo igru, tim, a rezultati dolaze kao posledica. Bili smo superiorni, naročito u prvom poluvremenu, a ja sam praktično ponovio sastav od meča sa Litvanijom, da bi pokazao da verujem u tim i ideju koju pokušavam, da nametnem. Golovi mogu da budu i posledica sreće, što sada nije bio slučaj, jer smo imali loptu više u posedu. Mislim da na ovakav način počinje da se voli reprezentacija – rekao je Antić.

Krasić je postigao sjajan gol.
- Bez obzira na rezultat oni su jak protivnik, ali smo ih dobili u svim segmentima igre. Kada sam primio loptu pre gola odmah sam znao da ću šutirati i pogodak poklanjam svima u Kosovskoj Mitrovici i mojim roditeljima – rekao je Krasić.
Srbija će na zimsku pauzu dočekati kao lider kvalifikacione Grupe 7, sa istim brojem bodova kao Litvanija, ali boljom gol-razlikom. Te dve ekipe sakupile su po devet bodova. Srpska reprezentacija kvalifikacije nastavlja krajem marta gostovanjem u Rumuniji.

Austrija -1(0) Srbija - 3 (3)
Strelci: Janko u 80. za Austriju, a Krasić u 14, Jovanović u 18. i Obradović u 24. minutu za Srbiju. Stadion: Ernst Hapel. Gledalaca: 50.000. Sudija: Majk Rajli (Engleska). Žuti kartoni: Ivanšic (Austrija) - Obradović, Janković (Srbija).
AUSTRIJA: Maninger, Garič, Pogatec, Štrancl (od 17. Gerčaliju), Predl, Aufhauzer (od 60. Zojmel), Šarner, Ivanšic, Fuhs, Hofer (od 46. Arnautović), Janko.
SRBIJA: Stojković, Ivanović, Vidić, Luković, Obradović, Milijaš (od 52. Kuzmanović), Stanković (od 76. Janković), Krasić, Jovanović, Žigić, Pantelić (od 63. Z. Tošić).